TATÍNEK KAREL

Tatínek Karel se narodil v květnu 1976 v Praze a z Prahy nikdy neodešel. Nyní zde studuje na Vysoké škole finanční a správní a pracuje pro firmu KARPO Consulting, s.r.o..

Zájmů má tatínek víc než dost. Nejvíce ho zajímá vše, co má něco společného s počítači a Internetem, popřípadě s prostředky a technologiemi mobilní komunikace (1). Hodně ho zajímá dění u nás i ve světě, a to jak v současnosti tak v minulosti. Rád poslouchá hudbu, sleduje televizi a rádio. Zajímají ho silniční automobily a rád je řídí. Také pejsky má rád.

Společně s maminkou si tatínek rád zahraje počítačové hry. Kromě her od Westwoodu (Command & Conquer, Red Alert, Tiberian Sun, Red Alert 2, Red Alert 2 - Yuri's revenge) má rád i jiné vojenské strategie, například Fleet Command, Civilizace (Alpha Centauri) nebo Age of Empires 2. Ke stavěcím strategiím SimCity 3000, Transport Tyccon Deluxe, Rollercoaster a Hospital patří ještě oblíbený Pharao. Rád si zahraje i Carmagedoon (Carmagedoon 2), Worms, Diablo (Diablo 2), NHL nebo adventury, ovšem asi nejoblíbenější jsou hry CounterStrike nebo Swat (Swat 3).

Rád si pouští taneční muziku, zejména kapely Scooter, Taty (Tatu), Ockap (Oskar) a 2-Unlimited. Ze starších kapel se mu líbí Beatles, Simon and Garfunkel, Mammas and The Pappas, Queen, ABBA a Depeche Mode. Také vážnou hudbu má rád, nejraději poslouchá skladby od Beethovena, Vivaldiho nebo Rimského-Korzakova.

Velmi rád a často si pouští filmy na videu. Pro uvolnění od denního stresu si přehrává akční filmy, z nich nejčastěji Přepadení v Pacifiku, Přepadení II - Temné území nebo Boeing 747 v ohrožení. Pro dobrou pohodu to jsou pak komedie buď s Budem Spencerem a Terence Hillem nebo s Louis de Funesem z těch zahraničních, z domácích pak s Janem Werichem, Vlastou Burianem, Jindřichem Plachtou nebo Oldřichem Novým. Velkým oblíbencem je Jára Cimrman a vůbec tvorba autorské dvojice Svěrák-Smoljak. Dříve rád sledoval talkshow Milana Nekudy a později i talkshow Milana Markoviče.

Prakticky neustále sleduje zpravodajství, ať už v rádiu nebo v televizi, a to v různých jazycích, převážně v češtině, angličtině a ruštině. Pokud nemá k dispozici rádio nebo televizi, sleduje zprávy na Internetu.