MAMINKA IVA

Maminka Iva se narodila v únoru 1977 v jednom z větších měst v severních Čechách. V tomto městě navštěvovala i základní školu a gymnázium a odešla odtud po maturitě, když začala studovat v Praze na vysoké škole.

Vystudovala krajinné inženýrství na Lesnické fakultě České zemědělské univerzity, po ukončení studia učila na Základní škole v Praze - Lysolajích a nyní je na mateřské dovolené.

Zájmů má mnoho. Nezbývá jí nyní na ně mnoho času, věnuje se hlavně malé Leničce. Má ráda přírodu, děti, turistiku a tábornictví, ráda čte, poslouchá muziku, zejména folkovou, zajímá ji sport, kterému se snaží věnovat i aktivně, a nejvíce volného času asi tráví se svými psíky (1). Rozumí si také s počítačem, baví ji počítačové hry a zkouší i tvorbu webových stránek.

Folková muzika ji provází již od dětství. Začínala s posloucháním Brontosaurů, Spirituál Kvintetu a Karla Kryla. Dnes patří mezi její nejoblíbenější kapely Nezmaři, Hop Trop, Klíč, Kamelot, Folklok, Poupata a Lístek, z písničkářů pak Wabi Daněk a Jarek Nohavica. Ale nejen folk, i jiná muzika se jí líbí. Z domácí tvorby zejména Daniel Landa, ze zahraniční pak Queen, Beatles, ABBA nebo Paul Simon.

Z literatury ji nejvíce baví humoristické romány a ráda čte i knížky pro děti. Mezi nejoblíbenější autory patří James Herriot (Zvěrolékař a ...), W. E. Johns (Biggles a ...), Jaroslav Foglar, Miloš Zapletal a Lubomír Man. Poezie není zrovna oblíbený žánr, avšak i zde by se jeden oblíbený autor našel a to Jiří Žáček.

Nejoblíbenější sport je asi fotbal. Tedy na sledování. Pak také hokej, skoky na lyžích, atletika, gymnastika, dostihy, motosport a třeba i společenský tanec. Vlastně dívat se dá skoro na všechno. Aktivně se maminka dříve věnovala biatlonu a sportovní střelbě, později pak florbalu a v posledních třech letech agilitám (2). Agility je sport, kde pes podle pokynů svého pána překonává řadu překážek v předem určeném pořadí. Vhodný je téměř pro každého člověka i psa. Kdo má zájem se o tomto sportu dovědět více, může navštívit webové stránky www.agility.cz nebo klubagility.webz.cz. Tomuto sportu se věnuje celá rodina, tedy oba rodiče a všichni psíci, jen Lenda zatím ne, ještě neumí běhat.

Počítačové hry jsou společným zájmem obou rodičů. Společně si rádi zahrají hry od Westwoodu (tedy Command & Conquer, Tiberian Sun, Red Alert, Red Alert 2, Red Alert - Yuri's revenge) nebo třeba Carmagedoon (Carmagedoon 2) a Worms. Jeden čas byl oblíbený i Diablo a Diablo 2. Mamince se potom líbí takzvané stavěcí strategie, tycoony, třeba Transport Tycoon Deluxe nebo Rollercoaster Tycoon. Podobné a oblíbené jsou i hry The Sims a SimCity 3000 nebo Hospital a Airport. Ze sportovních her vede FIFA a Family Pool, z adventur pak Polda 3 a Horké léto i Horké léto 2.